Keşfet

Belkis Pera’da Meyhane Keyfi

19 Haziran 2015

İstanbul’un modern meyhane konsepti ile damaklarımıza lezzet katan Belkıs Pera’yı benimle keşfetmeye ne dersiniz?

*UPSS! :( ÜZGÜNÜM, BU MEKAN KAPANMIŞTIR.

Evet… Yeni bir lezzet avına çıktım ve ne zamandır merak ettiğim mekan Belkıs Pera‘ya geldim. Burası Taksim’in o kalabalığından sıyrılmış, son derece nezih ve küçük bir modern meyhane… Neden modern kelimesini kullanıyorum. Çünkü o bildiğiniz meyhanelere hiç benzemiyor.

Bir kere öncelik hep lezzette!

Lezzet Belkıs Pera’da ön planda…

Meşrutiyet Caddesi’nin tarihi Şimal merdivenlerinin orta yerine yerleşmiş, Belkıs Pera’da yiyeceğiniz her şeyde farklı bir dokunuş ve tat bulacağınıza emin olabilirsiniz. Hem mutfağın şef aşçısı hem mekan sahibi olan Belkıs Pera ortağı Özgür Önol, elinde çıkıyor. Le Cordon Blue mezunu olan Özgür, damakta kalan tatlara çok önem veriyor. Bu sebeple Belkıs Pera’nın menüsünü doldurmadan nezih ve seçkin lezzetlerle süslemiş.  17 soğuk meze, 9 çeşit sıcaklar ve 3 çeşit ana yemek ile sınırlı tutulan menülerinde her lezzetten tatma imkanınız bulabiliyorsunuz. Mezelerinde aklınız kalmasın diye küçük küçük porsiyonlu alabildiğiniz meze tabağı sunuyorlar.

Belkıs Pera’nın spesiyalleri arasında yer alan hafif baharatlı Pancar Haydari, Kaşık salatası ile sunulan Ahtapot Carpaccio, baklava yufkasına sarılı Asmalı Börek, Ege pestosu ile süslü Kalamar Izgara, kılıç balığı pastırmasıyla yapılan Paçanga Böreği, nar ve tahin soslu Lahana Sarma, Bergama tulum peynirli Fırında Kabak Dolması, roka pesto soslu Fırında Palamut, özel kızartma şekli ile efsane tada sahip Yaprak Çiğer, limon kremalı kavrulmuş bademli Ayva Tatlısı bunlardan sadece birkaçı. Pazartesileri kapalı olan mekan günün 6 günü açık ve öğle-akşam yemeği servisi veriyor. Ambiyansı ile arkadaş gruplarınız ile kızkıza oldukça rahat edebileceğiniz Belkıs Pera’da müziklerde  hep yerli. O hatırlayıp eşlik etmek istediğimiz melodilerle süslü…


Adres: Meşrutiyet Caddesi Apartmanı Belkıs No: 3A, Şimal Sk., 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 243 8388
Comments

You Might Also Like