Giyin

Benim Gözümden MBFWİ 2018

01 Nisan 2018

27-30 Mart tarihlerinde 11. sinin gerçekleştiği Mercedes-Benz Fashion Week rüzgarı bitti. Geriye moda notları kaldı. Birbirinden genç ve yetenekli tasarımcılar 2018 sonbahar-kış modasının önce çıkan trendlerini ve renklerini sunmanın yanında Türkiye’de tasarım çizgisinin nasılda geliştiğini bizlere gösterdi.

Bu yıl 4 gün boyunca 32 marka ve tasarımcı koleksiyonlarını tanıttı. Bu yıl benim dikkatimi çekenler her sene başarılı koleksiyonlara imzaatan Lug Von Siga, Mehtap Elaidi,  yeni yeteneklerden Ürün, Sudi Etuz ve İMA mezunlarının tasarımlarının yer aldığı New Gen oldu.

LUG VON SIGA 2018 SONBAHAR – KIŞ

Yaz koleksiyonu ile kalbimi çalan Gül Ağiş, bu koleksiyonuyla da kalbimi çaldı. Özellikle koleksiyondaki Japon stil detayları, çarpıcı volan ve fırfırlar dikkat çekiyor. Biraz romantik, biraz sert hatlara sahip olan look’lar oldukça güçlü bir koleksiyon haline geliyor. Bohem dokunuşlu elbiseler fiyonk detaylarla romatikleşirken kat kat giyim detayları güçlü kadın olma çizgisini yansıtıyor.

NEW GEN BY IMA 2018 SONBAHAR – KIŞ

İMA her yıl başarılı yeteneklere çizgilerini yansıtma ve Türk tekstil endistürüsüne kazandırmayı sağlıyor. Son senelerde de dışarıya açılma, önemli modacılarla bir platforma olma şansı sunuyor. Bu sezonda benim  gözüme takılan Şebnem Günay ve Neslihan Çömez’in koleksiyonları oldu. Neslihan Çömez’in ‘Hide Your Inverse’ temalı koleksiyonunda yine Lug Von Siga’da olan fırfır dokunuşlar yer alıyor. Klasik takımlara farklı bakış açılara katan Neslihan detayları çok güzel işlemiş. Şebnem Günay’ın  ‘Still Taste The Past’ adlı temalı koleksiyonu, tamamen sportif… Kim demiş spor kıyafetler romantik olmaz diye Şebnem bize yanıldığımızı göstererek naif ve romantik bir koleksiyon sunuyor.

Üçüncü dikkatimi çeken koleksiyon makreme örgü detayları ile hazırlanan koleksiyonu oldu. İki canlı rengin enerjisinden güç alan koleksiyon şık takımlardan oluşuyor. Şıklığa sportiflik katan detayda örgü çanta ve kemer detayları oluyor.

SUDİ ETUZ 2018 SONBAHAR – KIŞ

Mbfwi’de gözüme çarpan renk pembe oldu. Sudi koleksiyonunda da bu  parçalar radarıma girdi. Oversize hatlar romantik fırfırlarla buluşunca şımarık romantik kız olmaktan çıkarak asi kızlarda pembe sever diyor.

ÜRÜN 2018 SONBAHAR – KIŞ

Zeki Müren’e saygı duruşu her parçaya bakarken aklımdaki fon müziği “işte benim Zeki Müren” oluyor. Tam bir kapsül koleksiyon… Her parçada sıradışı bir tat buluyorsunuz. Drape detaylar ve bağcık benim en sevdiğim detaylar oldu.

Görsel kaynak: Vogue TR
Comments

You Might Also Like