Keşfet

Bitmeyen Kahvaltı Dai Pera’da!

17 Şubat 2016

Dai Pera’da günün her saati kahvaltı edebildiğiniz gibi burada yapacağınız kahvaltı bitmiyor!!!

*Üzgünüm. :( Bu mekan kapanmıştır.

Evet yanlış duymadınız. Günün her  saati sabah 11:00’den akşam gece yarısına kadar burada kahvaltı edebilirsiniz. Taksim’de lezzetli bir kahvaltı mekanı arayışındaysanız. Dai Pera’yı bir denemenizi tavsiye ediyorum.

Kahvaltılıklar günlük taze ve yöresel tatlardan oluşuyor. Eğer siz de benim gibi kahvaltı aşığıysanız dışarda kahvaltı ederken dikkat ettiğiniz bazı özellikler vardır. Bunlardan en önemlisi kendi mutfağımda yer alan peynir ve zeytini yememek. Zaten o benim buzdolabımda da var. Ben farklı şeyler tatmak, ne biliyim bir isli peyni yemek, yöresel bir tereyağ tatmak istiyorum diyorsanız. Dai Pera’da kahvaltıdan sunulan her şey yöresel. Zeytin Ayvalık’tan, Bal Marmaris’ten, tulum İzmir’den geliyor.

Lezzetli Kahvaltı, İyi Şarap ve Harika Mezeler için adres Dai Pera!

Dai Pera’da mutfak kahvaltı ile sınırlıdır. İstanbul mutfağının en güzel lezzetleri mutfaklarında yer alıyor. Ermeni, Arnavut veya Boşnak hep çok lezzete yer veren Dai Pera’da mezeler, ana yemekler ve şaraplarda eşsiz. Şaraplarda özellikle yerli şarap tercih ediyorlar. Bozcaada aşığı biri ben burada Bozcaada şaraplarını görünce çok sevindim. Dai Pera mutfağını merak ediyorsanız. Diğer yazım olan İstanbul’un Cuisinesi Dai Pera yazıma beklerim.


Adres: Yeni Çarşi Caddesi No. 54, Galatasaray, Beyoglu

Telefon: 212 252 80 99

Comments

You Might Also Like