Keşfet

Black Shot Coffee & Pub’da köpeğiniz ile kahve keyfine ne dersiniz?

26 Haziran 2015

Nişantaşı yeni kahve mekânına kavuştu. İstanbullu kahve tutkunlarına farklı lezzetlerde kahve sunmanın yanında değişik alkol seçenekleri de sunan Black Shot adı gibi sert.

İstanbul’un semtlerinden kahve kokularını daha sık duyduğum için çok mutluyum. Çünkü kahve koksunun endorfin salgılamamızda etkisi olduğunu düşünüyorum. Sizce de öğle değil mi?

İstanbul’un gözde semtlerinden olmaya başlayan Topağacı, yeni bir mekânı daha sokağına kabul etti. Renkli ve sanatsal tarzda dizayn edilmiş dekorasyonu ile ilgi çeken mekânın dekorasyonu kadar kahveleri de oldukça iddialı. 3 dalga kahvecisi olan Black Shot menüsünde kahve kokteylleri, artisan biralar ve butik şaraplarda dâhil ederek, her saat için gelen misafirlerini mutlu etmeyi planlıyor. Mekânın bir sürprizi de pet friendly (hayvan dostu) olması. Hayvanlar içinde bir menü hazırlayan Black Shot gelirini de hayvan barınaklarına vererek bir sosyal sorumluluk projesi üretiyor.  Köpekleri ile sokağa çıkanlar için büyük bir sorun olan mekân oturmalı Black Shot ile daha keyifli hale geliyor.

Kahve konusunda çok özenle çalışan ekip herkesin damak tadına yakışacak zengin bir menü sunuyor. İçinde klasik kahvelerden farklı yörelerin çekirdeklerine kadar pek çok çeşide yer veren Black Shot’da  Cordato, Latte içebildiğiniz gibi farklı demleme teknikleri ile sundukları gerçek kahvede içebiliyorsunuz. Sertlik arayanlar için mekânın isminden ilham alınarak hazırlanmış Cold Brew shotlar hazırlamışlar. İster burada için ister evinize götürün diye iki çeşitte sunuyorlar. Yaz ayları için değişik bir kahvede oluşturan mekân dondurma ve kahve ikilisini bir arada bizlere sunuyor.  Affagato adını verdikleri bu tadı sıcaklarda tercih edildiğiniz gibi kahve ile hazırladıkları frozen da sizin için iyi bir seçim olabilir.

Kahve tutkunları için hazırlık aşamasında oldukları kahve kokteyli menülerinin haberini şimdiden vermek istedim. Çok yakında menülerine eklenecek artisan biralar, kokteyller ve butik şaraplar Black Shot’da günü her saati sizleri serinletecek.


Adres:  Teşvikiye Mahallesi Ihlamur Yolu No 21/Topağacı-Nişantaşı

Telefon:  0533 648 6621

Comments

You Might Also Like