Keşfet

Cafe Cuma’da #kahvaltıaskı

22 Kasım 2014

Çukurcuma yokuşundan çıkarken solda bahçesiyle fark edilen mekan. Cafe Cuma benim bu aralar en sevdiğim mekanlardan. Konumu, dekorasyonu ve menüsüyle diğer yerlerden sıyrılan menüsüyle sizin keşfetmenizi bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Design Week gezisi sonrası Çukurcuma turumda keşfettiğim Çukurcuma Cuma Cafe, çalışanlarının ilgisi, ev samimiyetinde dekoruyla beni büyüledi. Sonra biraz sohbet etme fırsatı buldum. Ve menüsü hakkında konuşmaya başladık. Öncellikle burada sabit bir menü yok her an değişen tatlar ile menüleri her hafta değişiyor. Ekmekleri ise kendi el yapımları. Ekşi mayalı ekmekleri günü her günü çıkıyor. Hatta eve götürebilmeniz için satışını da gerçekleştiriyorlar bir ekmeğin fiyatı 10TL. Bugün ev yapımı sebzeli böreklerini deneyip kahvaltı için mekanla sözleştik. Bu arada mekana kahvaltı için gidecekseniz rezervasyon gibi bir uygulamaları yok o an içerde yer varsa oturup yiyebiliyorsunuz. Allahtan ikinci gidişimizde kapıdan çıkmak zorunda kalmadık. Hemen ortaya bir kahvaltı tabağı ve dememek için yumurta çeşitlerinden “Rezeneli yumurta” ile “Bazlama üstü salamlı yumurtası”ndan söyledik. Reçeller kendi yapımları, ekmekleri de öğle özellikle zeytinyağı ile süslü acılı ezmeleri harika. Biz bu menüyle tıka basa doyduk. Fazla bile geldi. Sonrası için tatlı önerisi istedik ve Ayva Tatlısını denememizi istediler. Gerçekten şekeri, kıvamıyla çok lezzetliydi. Burada yiyeceğiniz hiç bir yiyecekten pişman olacağınızı sanmıyorum. Keyifle gidin.

*Mekan aynı zamanda kedisever Cuma isimli bir kedileri var. Ortalıklarda uyurken yakalayabilirsiniz. Mekanın oturma alanı olarak koltuklu ev salonu kıvamındaki köşesini tavsiye ederim. Nostaljik lamba, ayna ve aksesuarla süslü bu  köşeden kalmak biraz zor olabilir. 


Adres:  Çukurcuma Cad. No:51, Taksim-Beyoğlu/İstanbul (Mekan Pazartesi günleri Kapalı)

 Telefon: 0212 293 20 62
 
*Karaköy camisinin olduğu sokaktan Taksim’e çıkar gibi yukarı çıkın ve Çukurcuma Hamamı’nın olduğu soka girin ve dümdüz devam edin mekan solunuzda kalacak. 
Comments

You Might Also Like