Dene

Diy fikir – ayakkabı düzenleyici yastık

07 Mart 2015

diy-ayakkabı-kılıfı

Ayakkabıları korumak için hazırlanan bu koruma aksesuar fikri hem yaratıcı hem de dolabınızda ayakkabılarınız için faydalı bir d.i.y fikri…

Deneysel olmak. Tüketmekten çok üretmek adına yapılan her yaratıcı fikir, benim için hep heyecan verici olmuştur. Siz de üretkenliği seviyorsanız bu fikri hemen uygulayacağınıza eminim. Yapımı basit ve kullanışlı bu ürün ayakkabılarınızın koruma kalkanı ister düz bir kumaş ister desenli bir kumaşla uzun çizmelerinizin dik durmasını sağlayabilir hem de kırılmasını önleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Bu fikri yapabilmeniz için almanız gereken malzemeler ayakkabı sayısına göre yarım yada bir metre kumaş
  • Popnpon yapmak için renkli örgü ip
  • Dikiş iğnesi, elyaf, makas, mezura

Yapılışı

Öncelikle çizmenizin uzunluğunu ve kalınlığı ölçerek içine hazırlayacağınız yastığı silindir şeklinde olarak kumaşınıza çizip ardından kesiyorsunuz. Üst ve alt yerleri için yuvarlak kapak kalıbı hazırlayıp onuda paylı bir şekilde kesiyorsunuz. Ardından kenarlarından dikerek elyafları dolu dolu bir şekilde yerleştiriyorsunuz. İçine nemlenmesin diye fasulye gibi baklagillerden birkaç tane atabilirsiniz. dikim işlemi bittikten sonra süsleme işlemine geçiyoruz. Hazırladığımız ponponu üst kısmına ortalayarak dikiyoruz. Ayakkabı yastığınız hazırr. Artık çizmeleriniz daha uzun ömürlü olacak.

doityouself diy-ayakkbı-için ponponlu-ayakkabı-kabartmasi ponponlu-ayakkabı-koturuyucu

Comments

You Might Also Like