Tanış

Düşlerin Terzisi

06 Nisan 2016

Her karesi ile ilham kaynağı olan film önerisi Dressmaker…

Başrollerini Kate Winslet, Sarah Snook, Judy Davis ve yakışıklı Liam Hemsworh üstlendiği Düşlerin Terzisi, modaya aşık olan herkesin muhakkak izlemesi gereken filmlerden. Her karesi bir ilham kaynağı olan filmin konusu yetenekli ve sıra dışı olan tasarımcı Tilly’nin kasaba halkından intikam alması üzerine koruludur. Geçmişin izlerini silmek, intikamını almak ve yaşadığı kasabaya moda zevki kazandırmak için geri dönen Tilly, tüm kasabanın giyim zevkini başta aşağı değiştirir. Onun dokunuşundan sonra kasabanın en çirkin kadınları birer kraliçeye dönüşür.

Konusu kadar etkileyici olan kostümlerinin her birine izlediğiniz anda aşık olacağınızı garanti ediyorum. Dönem filmlerinin en modern çizgilerinin sunulduğu Düşlerin Terzisi 25’ler ile 55’li yılların en özel parçalarının sunulduğu bir defileyi andırıyor.

Düşlerin Terzisi filminin tüm kostüm tasarımları Miss Fisher’s Murder Mysteries filmi için tasarladığı kostümlerle dikkatleri üzerine çeken Marion Boyce imzalı. Eski moda trendlerinin modernleşmiş yüzlerine aşık olarak izledim filmin her bir detayı  derin işçilikle üretilmiş.

 

 

Dressmaker filminin fragmanı izlemek isteyenler için;

Comments

You Might Also Like