Keşfet

En İyi Meze Nerede Yenir?

16 Şubat 2018

Şimdi bi’ rakı masası lazım bize… Karşılıklı oturmuş dostlar. Fonda çalsın Zeki Müren. Sohbet ederken bize mezemiz ve kadehimiz eşlik etsin. Geçmişi konuşalım, biraz da geleceğe içelim. Ama bu masalar hiiiiiiç eksilmesin. Hiç mi hiç eksilmesin dostluklar, güzel anılar.

Meze deyip geçmeyin! Seçmesi, lezzeti ve kıvamını tutturması zor iştir. Her yerde meze yiyebilirsiniz ama en iyisini nerede yiyeceğiniz önemlidir. Rakının arkadaşı, sohbetlerin yoldaşı ve keyif vericisi olan bu tatlar nerede yenir sorunuza benim tavsiye edeceğim mekanları da eklemeyi unutmayın.

Mezenin adresi 8 mekan!

BEYOĞLU – Duble Meze Bar

Beyoğlu, Pera tarafında konumlanan nefis bir Haliç manzarasına bakan Duble Meze‘de yiyeceğiniz mezelerin tadı damağınızda kalacağına emin olabilirsiniz. Palazzo Donizetti Hotel’in terasında konumlanan ve birbirinden çeşitli meze barı ve hoş atmosferi ile özel günlerinizde evlilik tekliflerinizde tercih edebileceğiniz bu keyifli yerde mezelere bayılacaksınız.

Adres: Asmalı Mescit Mah., Meşrutiyet Cad. Palazzo Donizetti Hotel Beyoğlu/İstanbul

Telefon:  (0212) 244 01 88


SULTANAHMET – Roof Mezze 360

Sultanahmet turisttik bir lokasyon olmasına rağmen lezzet konusunda başarılı mekanların adresidir. Özellikle otellerin üst katlarına konumlanan teras mekanlar, benim favori mekanlarım arasında yer alıyor. Tarihi yarımadayı buradan izlerken bir de nefis mezeler tatmak harika bir duygu. Siz de değişik bir lokasyon arıyorsanız; gidilecek listenize Roof Mezze 360’ı ekleyin. Mezelerinden bahsedecek olursam burada tercih edeceğiniz her meze de farklı bir lezzet alacaksınız. Hazırlanan mezelerin hepsinde şefin farklı dokunuşları yer alıyor. Özellikle suşi görünümlü balıklı mezelerini muhakkak denemelisiniz.

Adres: Hoca Paşa Mahallesi, Hüdavendigar Cd. 25/1  Fatih/İstanbul

Telefon: (0212) 520 19 63


YEŞİLKÖY – Efe Balık

Rakı ve balık ikilisini sevenlerin uğrak semti Yeşilköy’dür. Efe Balık buraya gittiğimde benim gitmekten keyif aldığım mekanlardan meze çeşitliliğinin bolluğu ara sıcaklarının lezzeti gerçekten oldukça başarılı.

Adres: Yeşilköy Mahallesi, İskele Cd. 20/b Bakırköy/İstanbul

Telefon: (0212) 662 22 15


chez moi karaköy

KARAKÖY – Chez Moi Karaköy

Karaköy eğlenmek ve kahve sohbetlerinizde tercih ettiğimiz semtlerden olsa da meze ve rakı içinde çok güzel mekanlar yer alıyor. Uygun fiyatlı ve lezzetli mezeler yemek istiyorsanız Chez Moi‘yı tercih edebilirsiniz.  Madem Şake’nin ananesinin gizli tariflerinden oluşturulmuş bu menüde yok yok.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Cd. No:36 Beyoğlu/İstanbul

Telefon:  0549 600 35 36


BEYOĞLU PERA – Sahrap Pera

Yemek programları ile tanıdığımız Sahrap Soysal, anne şefkati ile misafirleri ile Sahrap Pera‘da ilgileniyor. Eğer o gün mekandaysa elinde bir sürprizle masaları dolaşabiliyor. Türk mutfağını dünya mutfağı ile lezzetli bir şekilde harmanlayan Sahrap Sosyal oldukça ilgi çekici mezeler sunuyor.

Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, no: 13 (Collage Hotel’in altı), General Yazgan Sk., Beyoğlu/İstanbul

Telefon:  (0212) 243 16 16


ŞİLE – Massha Şile Balıkcısı

Hafta sonları insan uzaklaşmak sakin yerlede takılmak ister. Şile’de ilk aklımıza gelen huzur dolu semtlerden biridir. Deniz kokusu eşliğinde rakı, meze keyfi yapmak için özellikle tercih edebileceğiniz yerlerden Şile’de benim önerim Massha gerçekten meze konusunda aşmış bir mekan… Her mezesinde farklı bir lezzet sizi bekliyor. Ambiyans ise mavi ve beyaz ağırlıklı olduğu için içiniz açıyor. Yazın hele asma balkon alanında denize sıfır tadında keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Adres: Hacıkasım Mah. Limanyolu Mevkii, Ayazma Plajı No:34,  Şile/İstanbul

Telefon:  0534 663 46 46


KADIKÖY – Hayyam Meyhanesi

Kadıköy’de her yer de bir meyhane sizi bekler. İstediğinize oturun ve kadehlerinizi tokuşturun. Bu semtte deneyimlediğim yerleden biri Hayyam… Sokağa taşmış masalarda sıcak sohbet edebilir, lezzetli mezeler yiyerek gününüzü keyiflendirebilirsiniz.

Adres: Tarihi Çarşı İçi Güneşli Bahçe sok. No 34 Kadıköy

Telefon: (0216) 449 97 64


 

BURGAZADA – Yasemin Restaurant

Adaların huzuru bir başka… İnsan oralara adımını attığı anda tatil moduna giriyor. En azından ben her gittiğimde tatile gitmiş kadar mutlu oluyorum. Kalpazankaya ile gönlümüzü çalan Burgazada’da denize sıfır masaları ile ikinci kez gönlümü çalan Yasemin Restaurant oldu. Gerçekten her yediğim mezede lezzet vardı. Huzurlu ve sakin bir gün geçirmek için tercih edebilirsiniz.

Adres: 27/A, Gezinti Yolu Cd., Adalar/İstanbul

Telefon:  (0216) 381 17 40

Comments

You Might Also Like