Keşfet

Este Cafe’den Organik Kahvaltıaşkı

01 Ocak 2015

Gün geçmiyor yeni bir mekân keşfet miyim.  Este Cafe, sizlerle tanıştırmak istediğim yeni duraklarımdan…

Anadolu Yakası, Altunizade’de bulunan mekân, aslında bir güzellik merkezi. Sağlıklı yaşamı sırlarını müşterilerine veren Este, alt katına açtığı sağlıklı mutfağıyla bütün herkesin damak tadını değiştirmeyi hedefliyor. Burada yiyeceğiniz her şeyde bir vejetaryen dokunuşu var. Suları son zamanların en çok içilmesi gereken mineral destekli alkalil kullanılıyor. Hatta biraz daha ileri gidersek ürünlerin yıkanmasında bile alkalili su kullanılıyor diyebiliriz.

Benim burada tercihim kahvaltıları oluyor. Kahvaltı aşkı için denediğim kahvaltı menüleri iki çeşit şekilde sunuluyor. Biri benim tercih ettiğim içinde zengin çeşidin olduğu organik kahvaltı menüsü, ikinci çeşidi ufak porsiyon ile sunulan sade menüsü. Ama hepsi içinde yer alan peynir, reçel, yumurta tamamen organik, özel çiftliklerde ve ev yapımı olarak temin ediliyor. Kahvaltıları kadar akşam öğünleri içinde iddialı menüleri yer alıyor. Bunlardan en ilginci vegan lahmacun içinde etin olmadığı bu lahmacunu başka zaman denemek için aklıma not ettim. Bir ilginç atıştırmalıkda tuz ve yağ kullanılmadan hazırlanan patlamış mısırı. Zerdeçallı ile yapılan mısırı yemeye doyamayacağınız eminim.

Kahvaltı sonrası ise tavsiyem özel bitki çaylarını denemeniz çeşit çeşit çaylarından gül ve tarcın katılarak hazırlanan benim favorim oldu. Bu arada gördüğünüz kahvaltının fiyatı 28TL.


Adres: Altunizade Mahallesi, Kısıklı Caddesi, No 7, Üsküdar (Capitol’ün arka tarafında)
Telefon: 0216 4745454
Comments

You Might Also Like