Keşfet

Evinizde Hissettiren Chez Moi

22 Şubat 2017
chez moi karaköy

Karaköy’ün samimi, lezzetli mekanı Chez Moi’de ister bir kahve için, ister bi kokteyl, ister yemek yiyin.

Karaköy’ün şahsına münhasır mekanı Chez Moi son bir yılda Karaköy’e farklı bir hava ve neşe getirdi. Çok katlı tarihi bir yapı içinde yer alan Chez Moi’nin her katı ayrı keyiflere hizmet ediyor.

İlk katında gündüzleri kahvenizi yudumlayarak tatlınızı yerken akşam saatleri müziğin ritmine bırakarak leziz kokteyller deneyebiliyorsunuz. İkinci katında kalabalık gruplar için tasarlanmış asma kat tasında 10-12 kişilik bir grup rahatça eğlenebiliyor, dans edebiliyor.

Bir üst katı daha çok ev tadında muhabbetler için biçilmiş kaftan… Uzun bir sohbet için kanepeye geçebilir. Yemeğin tadına varmak için yuvarlak masanın keyfini çıkarabilirsiniz

En üst katıysa benim favorim. Her akşam, eski şarkılar eşliğinde rakı keyfi yapabiliyorsunuz.

chez moi karaköy dekor

Evinde Hisset!

Herkes mekanın misafiri… Buraya geldiğinizde sanki arkadaşınıza bir kahveye gitmiş gibi rahat edebiliyorsunuz. Mekanın adı; Fransızca ev, evde, ev rahatlığı anlamına geliyor.

Bu sebeple de mutfak ev mutfağı, mekan ev rahatlığına sahip.

Chez Moi’nin mutfağından bahset edecek olursak da her şeyi mutfaklarında kendileri hazırlıyor. Anne köftesi, hamurunu kendi açtıkları pizzaları, özel soslu makarnaları menüde ilgi odağı oluyor. Ben özellikle patates kızartmalarını çok sevdim. Bildiğiniz el ile doğranarak, yeşillikle süslü olarak sunuluyor.

chez moi kokteyl barİyi müzik, iyi kokteyl Chez Moi…

Müzik konusunda da oldukça iddialı olan mekanda her akşam konsept müzikler çalıyor. Bazen eski plaklar çıkıyor, o unutamadığımız melodiler yükseliyor. Bazen de tam anlamıyla eğlence odaklı oluyor ve müziğin ritmi yükselerek insanları masalarından kaldırıyor.

Kokteyller konusunda da iddialı olan mekanın bir iddiasında fiyat!!!

Karaköy’de uygun fiyatlı mekan bulmak giderek zorlanmışken Chez Moi bu tezi yıkıyor ve lezzeti uygun fiyatlarla misafirlerine sunuyor.

Karaköy’ün yeni moda meyhane konsepti Chez Moi’de!

En üst katı meyhane konsepti. Küçük bir balkonu olan bu kata her akşam leziz mezeler masaları donatıyor, muhabbetlere rakı kadehleri eşlik ediyor. Unutulmaz Türk sanat müziği klasikleri de fonu süsledi mi? değmeyin keyfinize dedirtiyor. 5 çeşit meze, ara sıcak, ana yemek ile limitsiz rakı 130TL gibi fiyata sunuluyor. Madem Şake’nin ananesinin gizli tariflerinden oluşturulmuş bu menüde yok yok. Yaprak sarma, lahana midye dolma, kalamar mücver bunlardan sadece birkaçı. Bir de kendisine özgü lezzetli mezeler menüde yer alıyor.

Sabah 10.00’da kapılarını açan mekan gece yarısından sonra da saat 02.00’ye kadar hizmet veriyor.


Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Mumhane Cd. No:36 Karaköy

Telefon: 0549 600 35 36

Comments

You Might Also Like