Keşfet

İstanbul Şile’de Ne Yapılır?

10 Nisan 2017
şilede ne yapılı

Tatile gitmek için vakti olmayan ama dinlenmeye de ihtiyacı olanların vazgeçilmez adresi: Şile’de ne yapılır, nerelere gidilir?

Geçtiğimiz sene hafta sonu kaçamağı için gittiğim ve yazdığım Şile yazımı yenilemek yerine yeni bir yazı hazırlamak istedim. Kalabalık bir grup olarak hafta sonu planı yaptığımız Şile rotamızda havanın denize girmek için uygun olmaması nedeniyle yemek odaklı oldu.  O kadar şanslıydık ki yediğim en güzel kahvaltı, en leziz kahve ve unutulmaz bir meyhane deneyimi yaşadım.

Şile, tatil için hafta sonu kaçamağı yapmak için temiz bir denize girmek için ideal yerlerden biridir. Şehir merkezi küçük olsa da yapacak çok şey bulabilirsiniz. Bunlardan ilki tabi ki deniz, ama ikinci ve hepimizin zevk alarak yaptığı yemek yemek de yapılacaklar listeniz için güzel bir deneyim olacaktır. Manzaranız deniz ve mavi olunca hele de Şile’deyseniz bir rakı, balık yapmadan evinize dönmeyin, derim. :)

Şile’de Ne Yenir?

the shila cafe

Şile’de kahvaltının adresi: The Shila Cafe

Şile manzarasına doğru hem açık alanı hem kapalı alanı bulunan The Shila Cafe, Şile merkezde kalıyor. Dünya mutfağı menüsüne sahip mekanın kahvaltısı da oldukça iddialı… Bir kere doymadan kalkmıyorsunuz. Yumurtalı ekmek, mevsim meyveleri, istediğiniz malzemelerle hazırladıkları yumurta ve envai çeşit peynir çeşidi ile benim kahvaltı aşkı listeme girdi.

cold brew nefisss kahve

3.Dalga kahveci: Nefisss Kahve

Şile tatil bölgesi olsa da üniversitenin varlığından ötürü bir yaşam alanı… Öğrenciler için herkesin bildiği gibi kahve vazgeçilmezdir. Bunu göz ardı etmeyen ve yeni nesil kahve demleme teknikleri ile Şile’de yaşayan ve ziyarete gelen herkesi düşünen Nefisss Kahve hem dekorasyonu hem de kahveleri ile kalbimi çaldı. Şile merkeze biraz uzak olsa da kesinlikle denemeye değer.

balık restaurant şile Şile’de balık ve mezenin adresi : Massha Balıkçısı

Balık ve meze ikilisini, dost sohbetini seven biri olarak balıkçılar ve meyhaneler benim en keyifle yemek yediğim mekanlar oluyor. Rakı ve dost ikilisinin çözemeyeceği hiçbir dert, tasa yoktur. Onun için içmekten korkmayın. Sarhoşluk siz istemediğiniz sürece kimseyi üzmez. Rakının kuralı da sarhoş olmak için değil, muhabbet içindir. Massha, Şile’de en iyi balık restaurantlarından biri… Denize sıfır manzara alabildiğine mavi. Mezelerin çeşitliliğinin yanında ara sıcak konusunda da oldukça başarılı ve iddialılar. Neredeyse meze çeşidi kadar ara sıcak seçenekleri var. Pastırmalı enginar, Lavunya, Balık spesiyal, karides, kalamar ve birçok farklı lezzet burada sizi bekliyor. Restaurantın bir güzel yanı da sabah kahvaltı vermeleri ve sezon açıldığında butik bir beach olması.

eğlence mekanı şile

Şile’de eğlencenin adresi: Fusha Restaurant

Şile’nin en popüler başka bir mekanı Fusha sabah açık büfe kahvaltı, akşam et, balık restaurant ve gece eğlence ve gece kulübüne dönüşüyor. Popüler müzikleri seviyorsanız burada açık havada Şile manzarasına karşı dans edebilirsiniz.

Comments

You Might Also Like