Keşfet

İstanbul’da Giriş Ücreti Almayan Eğlence Mekânları

26 Ocak 2017

Herkes eğlenmeyi, dans etmeyi sever ama gittiği mekânda eğlenirken fazla para ödemekten kimse hoşlanmaz. Ben de bu sorununuza çare olacak eğlence mekânlarını sizler için sıraladım. Şimdiden iyi eğlenceler.

İstanbul‘a gece çöktü mü, tüm mekânlar ışıklarını yakar ve müziğin sesini yükseltir. Kimisi caz müziği ile büyüler, kimisi eski bir şarkı ile kalbimize dokunur. Kimi mekânda son hız, eğlence diyerek – Aman, sabahlar olmasın – diyerek popüler müziğin dibine vurur.

İstanbul’un gece hayatı renklidir renklisine… Ama bazen de cebimizdeki tüm parayı alabilecek kadar da acımasızdır. Son zamanlarda hızlı yükselişe geçen parti ve eğlence mekânlarının giriş ücretleri hep bizlere korku salar. Aman şimdi hem giriş parası öde, hem içeride bir içki ya da güzel bir kokteyl içmek için ayrıca para öde endişesi… Giriş ücreti ne kadardır endişesi. Üstüne bir de kış ayındaysanız vestiyer ücreti derken birkaç saatlik eğlenceniz size 300-500 TL belki çok daha fazla ücrete mal olabilir.

Eğlenmek için bu kadar yüksek paralar harcamak istemiyorsanız ya da en azından giriş ücreti ödemeyeyim diyorsanız. Sizin için seçtiğim bu mekânların hiçbiri giriş ücreti almıyor.

Giriş ücreti ödemeden eğlenebileceğiniz gece kulübü ve eğlence mekânları

taksim-gece-kulubu

ZirvePera

Türkçe pop müzikleri ile sizi çılgınlar gibi eğlenmenizi sağlayan ZervePera, Taksim Pera’da kalıyor. TRT binasının karşısında yer alan gece kulübü Pazar ve Pazartesi günleri kapalı diğer günler hep açık ve giriş ücreti almıyor. Gitmeden önce tek yapmanız gereken arayarak rezervasyon yaptırmak. Beyler için belki büyük bir sıkıntı ama mekâna kızlı erkekli gruplarla girmeniz gerekiyor. Grubunuzda erkek sayısı fazlaysa bu biraz sorun olabilir, benden söylemesi.

Not: Cuma ve Cumartesi 24.00’den önce giriş yapın keza kalabalıktan yer bulamayabilirsiniz. Eğer stand ya da loca tutmak istemiyorsanız, bar bölümü de oldukça eğlenceli. Kış aylarında vestiyer konusunda tutucu bir mekân, illa montunuzu almak isteyecekler. Tavsiyem eğer stand tercih etmeyecekseniz montunuzu vestiyere bırakmak mantıklı. Kesinlikle tuvaletlerine girmenizi tavsiye ediyorum. Girdiğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız. :)

Adres: Asmalı Mescit,Pera, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0532 225 2546

 

tren pera taksim

Tren Pera

Gülşen, Hande Yener ya da Demet Akalın müziklerini seviyorsanız Tren Pera tam size göre… Alaçatı’dan sonra eğlence anlayışlarını İstanbul’a taşıyan mekânda eğlencenin hızı hiç kesilmiyor. Gece kulübü haftanın her günü eğlence vaat ediyor. Taksim Pera’da ZervePera ile yan yana konuma sahip Tren’de müzikler tamamen pop. Eğer ki Tren’de sorunsuz eğlenmek istiyorsanız bir gün öncesinde rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Listede adınız yazmadığında sizi içeri almıyorlar.

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:73, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0541 541 87 36

 

salsanat bar karaoke

SalsanatClub

Taksim-İstiklal Caddesi üzerinde kalan Salsanat Club; hem eğlenceli hem ucuz eğlence sunuyor. Hem de rezervasyon yapmadan haftanın her günü gidip, eğlenebiliyorsunuz. Müzikler güncel pop müzik ile yabancı müzik karışık çalınıyor. Hafta sonları ünlü djler mixlerin başına geçiyor. Salsanat’ın bir güzel özelliği girişte iki erkek olsanız da sizi kabul ediyor. Bu aman şu anlama gelmesin. Mekânda kızlar rahatsız ediliyor. Asla her zaman görevliler etrafta…

Not:Hafta sonu pat diye eğlenmeye çıktığınızda gidebileceğiniz mekânlardan bir güzel yanı bir üst katında karaoke bar yer alması.

Adres: Asmalı Mescit, İstiklal Cd. No:114, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 252 23 23

 

 quba taksim

Quba Club

Balo Sokak’ta yer alan eğlenceli mekân Quba’da giriş ücreti ödemeden girilebilen mekânlardan uzun bir bar alanını geçtikten sonra dans pisti ve stantlara ulaşabiliyorsunuz. Girişi ücreti almadığı gibi standa durmanız içinde şişe açmanız gerekmiyor. İstediğiniz adette içki içerek stand masayı kullanabiliyorsunuz. Müzikleri ise DJ performans ile güncel pop ve yabancı müzikler çalınıyor.

Adres: Hüseyinağa, Balo Sok. No:18, Beyoğlu/Istanbul

Telefon:  (0212) 244 88 58

 

 

clup lupe

Clup Lupe

Taksim, İstiklal Caddesi üzerinden yer alan eğlence mekânı Clup Lupe’u İstiklal’de gezerken hepimizin dikkatini eminim çekmiştir. Ama biraz ön yargımızdan dolayı içeri girip, bakmamışızdır. Geçtiğimiz ay deneme fırsatı yakaladığım eğlence mekanını ben sevdim. Pop müzik kültürünü seviyorsanız. Son derece eğlenceli bir yer. DJ perfomansı ile müzik yapılıyor. Standlara geçmek için şişe açmanıza da gerek yok.

Adres: Katip Çelebi Mahallesi, İstiklal Caddesi, No 65, Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 0212 2432440

 

eskici

Eskici Arka Bahçe

Eskici mekanları, Taksim’de herkesin müdavimi olduğu eğlence mekanlarından benim de sevdiğim Arka Bahçe olanı… Burada eski şarkılarla eğlenebiliyorsunuz. Yine giriş ücreti alınmıyor ve standlara geçmek için şişe açmanıza gerek yok. Tek şart damsız olmamanız. Özellikle hafta sonu tercih edecekseniz, rezervasyon ve kalabalık bir grup olmanızı tavsiye ederim.

Not: Eğlencesi erken biten bir mekandan çıktıysanız ve eğlence modunuz bitmediyse devam edebileceğini bir mekandır Arka Bahçe. Gün doğana kadar eğlenebilirsiniz.

Adres: Kuloğlu Mahallesi, Gazeteci Erol Dernek Sokak, No 11, Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 0212 2459091

 

marjo

Marjo Karaköy

Karaköy’de şemsiyeli sokağı kime sorsanız gösterir. İşte Marjo’da tam bu sokakta yer alıyor. DJ setlerini seviyorsanız ya da yeni konseptler arıyorsanız Marjo Karaköy tam size göre… Her gün aktivite olmasa da hafta sonları göz atabileceğiniz yer.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Necatibey Cd. No:70, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0538 401 32 32

eglence-mekanı-glorykaraköy

Glory Karaköy

Karaköy’ün eğlence mekanı Verde yönünü isim değişikliğini  giderek Glory adını aldı. Çok yakın zamanda açılan mekan artık yeni adresinde! Eğlence şeklini değiştirmeyen Glory; Türkçe ve yabancı popüler müzikler ve özel dj performansları sunuyor. Kutsal cuma ve cumartesi günleri kabinde Kemal Doğulu, Erdem Kınay gibi ünlü konuklar oluyor. Çarşamba günleri ise canlı performans severlerin yüzünü güldürüyor. Verde zamanından hazırlayacağınız Caner Kızıl her çarşamba performansı ile eğlence severleri coşturuyor.

Adres:  Kemankeş Karamustafapaşa mah. Kemankeş cad. No:33/A Karaköy/İstanbul

Telefon:  0533 454 82 99 

Comments

You Might Also Like

Yorumlar

  1. Avatar Gezginnerede dedi ki:

    Güzel bir liste olmuş