Keşfet

İstanbul’da #kahvaltiaski nerede yapılır?

29 Mart 2017

Bilenlerin bildiği bilmeyenlerin şimdi öğreneceği kahvaltı tutkumu sizlerle Kahvaltı Aşkı tumblr adresimde ve @kahvaltiaski Instagram hesabımda paylaşıyorum. Burada paylaştığım kahvaltı sunumlarına bir de en iyi kahvaltı mekanları listesini eklemek istedim. İşte benim favori kahvaltı mekanlarım.

kahve6-cihangir-kahvalti

Kahve6

Kahve6, Cihangir’in ara sokaklarına sıkışmış küçük bir mekan. Arkada bahçesi ve iç dekorasyonuna bayıldığım Kahve6, Gezi Parkı eylem pankartları ve ağacı sev sözleri ile dolu. Kahvaltı menüleri ise oldukça zengin 3 ayrı çeşit kahvaltıları bulunuyor. Ege, Karadeniz yörelerine özel kahvaltı tabakları sunan mekanda aç kalmanız imkansız.Kahvaltının fiyatı 23-18TL arası.


cukurcuma-cuma-cafe-cihangir

Çukurcuma Cuma Cafe

Taksim, Çukurcuma‘nın lezzetli mekanı Cuma Cafe, gündüz, gece her zaman tercih edebileceğiniz mekanlardan, içeri girdiğinizde kendinizi ev rahatlığında buluyorsunuz. Tıpkı bir arkadaşınızın evine gelmişsiniz gibi hissettiren dekoruna ek bir de organik vejetaryen mutfağı ekleniyor. Kahvaltı menüsü az ama doyurucu… İki kişi tek bir kahvaltı ile doyarsınız yanına bir de yumurta söylediniz mi? Tamamdır.


rumeli-hisari-nezih-restaurant-kahvalti

Nezih Restaurant

Rumeli Hisarı manzaralı Nezih’in kahvaltı sofrasında yok yok. Affedersiniz patlayana kadar yiyebileceğiniz zenginlikte donatıyorlar masayı. Masaya oturduğunuz anda 5 dakika geçmeden kahvaltı sofranız hazır. İkidir sofra dedim dikkatinizi buna verin. Çünkü gerçekten bir aile doyar bu masada… Biz 3 kişi gittik ama yanımıza bir üç kişi daha almalıydık onu anladık. Kahvaltının kişi başı fiyatı 50TL.


ask-nisantasi-kahvalti

Assk Kahve

Aşka getiren kahvaltı Assk Kahve’de yapılır. İsmi ile aşk geleceğiniz mekanın kahvaltısı da enfes. Her şeyin tadı damağınızda kalıyor. Ev yapımı etli sarımsaklı lor, Datça ballı, kaymağı, köy zeytini, leziz acıkası hepsi damağımda özellikle ev yapımı reçelleri. Gidin ve yiyin sonrada bana teşekkür edin. Seçtiğiniz kahvaltılık çeşitlerine göre fiyatlandırılma yapılıyor.


tribecca-kahvaltı

Tribeca Florya

Florya’da Aqua Florya AVM içinde yer alan Tribeca’da denize karşı mis gibi bir kahvaltı edebiliyorsunuz. Kahvaltı konusunda menüleri oldukça zengin ne özel bir kahvaltı tabağı yanına nefis bir menemen söyleyip. Kahvaltının sonunu hafif pancake tatlı ile finalize edebilirsiniz. Burası gerçekten çok huzurlu. Buranın en meşhur şeyi ne diye sorarsınız? Dahası burayı farklı kılan nedir? Bagev ekmekleri. Kendi üretimleri olan ve simit ile donat arası bir görüntüye sahip olan ekmeklerin tadına ben doyamadım. Burada kahvaltı tabakları da ahşap sunum ile geliyor. İki çeşit kahvaltı bulunuyor biri peynir ağırlıklı diğeri şarküteri. En son gittiğimde kahvaltı fiyatı 33TL’ydi.


 bazlama-kahvaltı-istanbul-1907salad-new-york

Bazlama Kahvaltı

Çeşme, Dalyan’dan kalkıp İstanbul’a gelen mekan sadece kış ayı için burada her hafta sonu Cuma’dan Pazar’a zengin bir kahvaltı sofrası ile misafirlerini Nişantaşı 1901 Salata New York’da ağırlıyor. İzmir renkleri süslü kahvaltı sofrasını gördüğünüzde önce bir kendinizi fotoğraf çekmekten alamıyorsunuz. Sonra masaya geçip lezzetleri tattıkça sadece görüntü değil lezzetinde üst sıralarda olduğunu görüyorsunuz. Bazlama ekmeği, pişi, ev yapımı reçeller, her şey İzmir’den geliyor. Kayseri’den ise bal, sucuk, Ezine’den peynir… Mekan rezervasyon almıyor, erken giderseniz yer bulmanız pek mümkün. Kahvaltının fiyatı da bu kadar zenginliği çok makul 40TL.


kahvaltı galata

Payidar Galata

Galata Kulesi’nin ara sokaklarına saklanmış olan sevimli mi sevimli Payidar’ın kahvaltısına aşık olacağınız kesin. Sunumu, kullandıkları tabakları ve kahvaltı içinde yer alan her şey son derece şirin ve lezzetli. Tahtada kahvaltı tercihimizde yok yok En lezzetli peynirlerden tutun da nefis ve farklı reçeller ve farklı tatlarla zenginleştirilmiş.Burada kişi başı kahvaltının fiyatı 35TL.


saadekahvalti-en-iyi-kahvalti

Saade Kahvaltı

Sultanahmet’te favori bir kahvaltı mekanı bulacağım aklıma gelmezdi ama keşfettiğimden beri merak ediyordum. Sonunda lezzetlerini sizler için tattım. Öncelikle Sultanahmet’in aşağı sokaklarında yer alan Saade Kahvaltı Durusaade Otel’in teras katında yer alıyor. Bir yanı Sultanahmet Camii manzaralı bir yanı ise Boğaz manzaralı olan teras küçük ama zevkli dizayn edilmiş. Saade Kahvaltı’nın hikayesi aile oteli olan Durusaade Otel’in sahibi iki kız kardeş yerli turisti çekmek için kahvaltı mekanı açmaya karar vermiş. Özel kendi imalatları tabaklarında servis veren ve farklı çeşitlerle zenginleştirdikleri kahvaltılarını serpme olarak müşterilerine sunuyorlar. Kişi başı 40TL olan kahvaltılarında yer alan zengin peynir çeşitliliği gözümden kaçmıyor. Ekstra kahvaltının yanına otlu omlet ve menemen söyledik. Onlarında lezzeti gayet güzel burayı kesinlikle keşif listenize almalı ve en kısa zamanda ziyaret etmelisiniz.


arada kahvaltı

Arada Cafe

Cihangir’in aşağısında Karaköy’e Tophane’ye daha yakın olan Arada Cafe Lübnan lezzetlerini İstanbullularla buluşturmuş, şirin ve güzel bir mekan. Her sabah, leziz bir kahvaltı sunuyorlar. İçerisinde yok yok! Humus, zahter, muhammara gibi Lübnan mutfağına özel lezzetler, Arada Cafe kahvaltısı menüsü içerisine buluşmuş, ortaya da leziz bir kahvaltı çıkmış. İki kişilik kahvaltının fiyatı:62TL


kahvaltı arnavutköy kavanoz

Kavanoz İstanbul

Arnavuyköy’de ara sokağa saklanmış olan Kavanoz’un bahçesine kahvaltısına bayıldığınız gibi bayılacaksınız. Kavanoz İstanbul, küçük ve şirin bir mekan buraya sabah geldiğinizde kahvenizi yudumlayabilir, kahvaltınızı edebilirsiniz. Akşam ise kokteyl ya da bir şarap ile keyifli saatler geçirebilirsiniz. Biz burada kahvaltı etmeyi çok seviyoruz. Kavanoz’da gelen çayın keyfi bambaşka… Lezzetler ise klişelerden uzak ve leziz. Kahvaltının fiyatı: 36TL


doğacıyız gourmet kahvaltı cihangir taksim

Doğacıyız Gourmet

Taksim, Cihangir’in oldukça aşasında kalan Doğacıyız’da sağlıklı ve kallavi bir kahvaltı sizi bekliyor. Mekanın sahibinin Hatay’lı olması sebebi ile buradaki tüm kahvaltılıklar özel ve organik. Serpme Kahvaltı çeşitleride son derece zengin. Bizim tercihimiz Antakya Kahvaltısı oldu. Her şeyiyle lezzizdi. Antakya Kahvaltısının fiyatı: 30TL.

Comments

You Might Also Like