Keşfet

Kahve Kokan Günden, Aklımda Kalanlar

13 Ekim 2016

İstanbul Coffee Festival sonrası aklımda kalan güzel her anıyı sizle paylaşmak istedim. Siz de benim gibi 3.dalga kahve tutkunuysanız bu notları bir yerlere kaydettin.

istanbulcoffeefest

Benim bir gidilecek listem vardır. Her gün bu listeye yeni mekanlar, restaurantlar, kahve durakları, tatlı mekanları bazende eğlenceli bir aktivite eklenir. Tabi konu kahve olunca hepimizde olan aşk bende de var. Sanah onunla güne başlarım. Yemek sonrası bir doz almadan duramam. Kokusu ile güne başlamanın büyük bir motivayon kaynağı olduğunu düşünüyorum. Siz de öğle düşünüyorsanız.

Kağıt kaleminizi hazırlayın!!!

4 gün süren festivalde aklıma takılan lezzetli Kahve Durakları

#qankimleqahvefestivalindeqahveqeyfi bu kadar uzun hashtag kullandığım için özür dilerim ama çok güzel değil mi? Bende bu festival barista arkadaşım Rojda ve yemek.com’un biriciği  Cemre’yi taktım koluma festivalin en lezzetli duraklarını keşfe çıktım.

 • Federal Coffee Company

Kahve Festivalinin gözdesi tabi ki Federal oldu. Muhteşem tatlı bir standı ile bizlere nefis kahveler içirdiler. Sam Çeviköz’ün İstanbul’da yolculuğu MOC  ile başladı. Şimdi ise MOC olarak değil Federal olarak devam ediyor. İyi kavrulmuş kahveyi satın alabileceğiniz, içeceğiniz en iyi kahve duraklarından biri… Bunun yanında özel kahve menülerindeki spesiyal tatları denemenizi tavsiye ederim.

 • Deal Coffee Co.

Küçük ama etkili stadı ile aklımızı başımızdan aldı. Deneysel tatlarla harmanlanmış aromalı kahvelerinden favorim bal karışımı olan oldu. Kendisi ile festival sayesinde tanıştım. Beşiktaş’taki mekanına en kısa zamanda yolum düşecek.

 • Walter’s Coffee Roastery

Labaratuvara mı, kahve dükkanına mı geldiğinizi anlayamadığınız nadide 3.dalgacılardan olan Walters yine festival için hünerini konuşturdu ve bizlere yeniden kahveye aşık etti.

 • LOL Coffee Roasters

Karaköy’deki mekanına zaten aşığım bir de festival görünce bir latte alırım dedim. :) Onlarda kimseyi kırmadıkları gibi beni de kırmadılar. Aklınızı başınızdan alır. Gidin, deneyin.

 • Mehmet Efendi

Her yemekten sonra 1, bazen akşam keyfi… Sizi bilmem ama ben Türk kahvesiz yapmam. Mehmet Efendi’de 1 fincan kahvenin 40 yıl hatırı kalır dedi ve kahvenin en anlamlı çeşidini kocaman bir alanda bizlere sundu.

 • Coffee Sapiens

Karaköy’ün en lezzetli ve en vazgeçilmez kahvecilerinden  Coffee Sapiens take away bardakları kahveleri gibi aklımdan kaldı, aklımı çeldi, evi mi, masa mı süsledi.

 • Secco Cafe

Stantları gezerken elimize tutuşturdukları Secco kahveye BA YIL DIM!!!

Kahveye eşlik edenlerde aklımda kalanlar;

Kahvenin yanında hep bir eşlikçi tat ararız, bazen kek, kurabiye bazen kruvasan ama hep sevdiğimiz lezzetli bir tat bulundururuz. Benim bu festivalde aklımda kalanlar ise…

 • Harika ekmeleri ile @240derece
 • lezzetli granolalarıyla tanışmaktan memnu olduğum @momsnaturalfoods
 • Tasarım bardakları ile aşk yaşadığım @oneceramic
 • Çikolatalarına bayıldığım Lindt @lindtcikolatatr

ve unuttuğum tüm lezzetler…

 

 

Comments

You Might Also Like