Keşfet

Karaköy’de gizli kahveci Mahalo Coffee Shop

16 Mart 2015

İstanbul’da her semtte iyi kahve içebileceğiniz bir mekan var. Geçtiğimiz aylarda tanıştığım kahvesi kadar, tatlı atıştırmalıklarınında hayranı olduğum Mahalo Coffee ile tanışmadıysanız, sizleri tanıştırayım.

Karaköy’ün ara sokaklarına saklanmış dekorasyonu ile büyüleyen 3.dalga kahvecilerinden olan Mahalo’da her şey kahvenin yanına yakışacak şekilde tasarlanmış. Dekorasyonu bile!

Öncelikle mekanın dekorasyonu ile başlamak istiyorum. Geniş ve her masası sahsına mü-nasır. Uzun koltukları, eğlenceli yastıklarla süslenmiş. Bazı yerlerde ahşap ve çuval kumaşlar dikkatinizi çekerken, bir tarafı da daha metal daha minimal tasarlanmış. Mekanın tasarımı hakkında sohbet edince Maholo’nun sahibi, bütün kararları ve seçimleri kendisinin yaptığını söylüyor.

Dekorasyonu bittirdikten sonra kahve hakkında konuşuyoruz. Lezzetli kahve çekirdekleri kullanmaya özen gösteriyorlar. Ve sadece kahve değil, her tür damak tadına uyum sağlamak istediklerini öğreniyorum. Yani, o gün canınız kahve istemedi, hemen bitki çayı menüsüne göz gezdirebiliyorsunuz. Ben ilk gittiğimde bitki çaylarını denedim oldukça çeşitli bitkilerden demleme çaylar içebiliyorsunuz. İkinci kez gittiğimde kahve içiyorum. Latteleri oldukça lezzetli, sanat icralarında da hiç bir sıkıntı yok. Buranın kahvesi kadar atıştırmalıkları da denenmesi gereken lezzetler arasında… Mahalo mutfağında MSA mezunu tecrübeli bir pasta şefi bulunuyor. Tatlı mı, tuzlu mu karar veremediğimiz kurabiyeleri enfes, keza içi sıcak çikolatalı browni kekleri de öğle. Bir uyarıda bulunmalıyım. Her gittiğinizde aynı tatlıları bulmanız zor. Neden derseniz her gün farklı damak tatlarına hitap etmek istiyorlar.

Mahalo’nun çay ve kahvesinin tadını sevenler için eve götürebilecekleri paketler mevcut. Ayrıca içeceğinizi elde “take away” almanız da mümkün.


Adres : Söğüt Sokak Eski Posta Han 1, Karaköy, Beyoğlu
Telefon: (212) 243 43 89
*Mahalo, Karaköy bankalar caddesi arasında Tünel’in hemen az ilerisinde yer alıyor. Gradiva Hotel’i geçin 100 mt ilerleryin ikinci sokaktan sol yapın hemen göreceksiniz.
Comments

You Might Also Like