Keşfet

Karaköy’ün Keyfini Çıkarabileceğiniz En İyi Mekanlar

28 Şubat 2017
karaköy manzara

Bugün rotamızda Karaköy var. Lezzetli mekanların sıra sıra dizili olduğu, bir muhabbet ya da İstanbul’un büyülü ruhunu yaşayabileceğiniz atmosferine sahip Karaköy’de neler yapabilirsiniz, sizin için sıraladım.


Karaköy son zamanların popüler semti olduğunu artık bilmeyeniniz kalmamıştır. Neden bu kadar popüler ve içinde neler var? Kahvenizi alın ve gelin, size anlatayım :)

Karaköy’de neler yapılır, nereye gidebilirsiniz?

karakoyde en iyi kahvaltı mekanları Karaköy, öncelikle lezzetli mekanların sıra sıra dizili olduğu bir semttir. Burada Bakery Shop’dan tutunda lezzetli kahve içebileceğiniz butik kahvecilere, değişik pizza yiyebileceğiniz mekanlarla kadar birçok alternatifle doludur.

Öncelikle kahveyle başlayalım. Kahve için burada gidilecek ilk adres, Coffee Sapiens. Küçük bir mekan ama özel demleme teknikleri ile kahveseverlerin gönlünü feth ediyor. İkinci önerim İstanbul Coffee Festival‘de  aklımda kalan LOL Coffee Roasters. Özellikle sert kahve seviyorsanız, burası tam size göre…

Kahvaltı için tavsiyelerim Tükkan‘ın tepsi kahvaltısıUnter’in tatlı pancake kahvaltısıAn’da Karaköy‘ün nefis pancakeleri, bu aralar herkesin merak ettiği Wom Karaköy‘ün özel kahvaltısını tavsiye edebilirim.

chez-moi-meyhane-keyfiÖğle arası ya da akşam Karaköy’de nereye gidilir?

Arkadaşlarımla bir yemek yiyeceğim diyorsanız. Tavsiyem Chez Moi‘nın menüsü, Muhit’in atıştırmalık meşhur tostu, Forneria’nın İtalyan pizzalarını tavsiye ediyorum. 

Akşam yemeği ya da keyif yapmak istiyorsanız. Eşsiz lezzetli restoranlar sizi bekliyor. Eşsiz bir Karaköy manzarasına sahip Mükellef Karaköy denemeniz gereken mekanların başında geliyor. İkinci sırayı önemli sanat galerisi İstanbul Modern’in restaurantı İstanbul Modern Cafe & Restaurant alır. Hamburger ve steak seviyorsanız Burger Lab‘ı tavsiye ederim.

Günü tatlı bitirmek isteyenlere önerim Dandin Bakery‘in leziz lavantalı kurabiyesi ve hafif mi hafif beyaz gelin gibi süslü pastaları ve  FilBooks‘un eşsiz lezzetteki brownie ve pastalarını tavsiye ederim.

Karaköy’de bir drink almaz mısın?

monange-krakoy-koteylbar

‘Bir drink alalım’. Tabirini ben çok seviyorum. Bu sebeple buralarda bir drink almanızı istediğim yerlerin listesini yapmak istedim.

  • Eşsiz notalara sahip kokteyller denemek için Karaköy’e henüz açılalı 1 hafta olan Monange Karaköy‘ü öneririm, burada rakı ile tatlandırılmış kokteyl bile mevcut.
  • Zaten hepimizin müdavimi olduğumuz Fin Karaköy‘de iyi kokteyl yapan mekanlar arasında başı çekiyor.
  • Mitte‘de iyi barmenlere sahip bir başka eğlence mekanı
  • Münferit Karaköy‘ünde kokteyllerini de denemenizi tavsiye ederim.

Taksim güvenli semt statüsünü kaydettiğinden beri Karaköy, eğlence ve müzik adına yeni yeni konseptleri ağırlamaya başladı. Burada eğlenmek hem nezih, hemde çok eğlenceli… Üstüne birçok müzik alternetifleri mevcut.

  • Deep House sevenler için ayrı mekan, Türkçe‘den vazgeçemeyenler için ayrı mekanlar mevcut. Benim eğlenmek için favorilerim Verde Karaköy. Zaten İstanbul’da eğlenilecek mekanlar listemde yer vermiştim.
  • Monange‘da eğlence anlamında iddialı  geliyor. Çok yakında deep house müzik ile gece hayatının önemli mekanlarından biri olacak.
  • Dentro Karaköy ve Chez Moi burada da her gün farklı konseptler sizi bekliyor.

*Fotoğrafların her hakkı saklıdır. 

Comments

You Might Also Like