Giyin, Keşfet

Kırmızı Araba

07 Ağustos 2014

Son günümüzde Bozcaada pansiyon’da kahvaltımızı edip adayı keşfetmeye başlıyoruz. Harika bir 3 gün geçirdiğim ve bir 3 günüm daha olsaydı dediğim bu adaya veda etmek çok zor. Bozcaada yazımda ne yenir, hangi plajlara gidilir gibi bilgiler vermiştim. Şimdi sırada adada bulunan keyifli mekanlarda…Hadi gelin kırmızı vosvosa binip Bozcaada’da şöyle bir turlayalım.

İlk durağımız Bozcaada Kitapcısı, Salı günleri kapalı olan kitapçıdan illa kitap almak zorunda değilsiniz dilerseniz sevdiğiniz kitapları orada okuyabilirsiniz. Hatta bazı kitaplar ücretsiz. Muhakkak gelmişken uğrayın.

Bozcaada’dan giderken İstanbul’a hatıralarla dönmek için tavsiyem Mastika, hediyelik ürünleri ahşap ve ferforje el yapımı modellerine bayıldık. Buzdolap süslerinden kapı süslerine her ürün el emeği. Fiyatları el emeği ürün olmasına karşın uygun ve Kredi Kartı geçiyor.

Bozcaada’nın restaurantlarının olduğu bölümde küçük masasında reçel satan teyzeye kesinlikle uğrayın Sandal çaprazında kalıyor. Harika reçeller yapıyor. Ben domates ve gelincik reçeli aldım. Kavanozu 10TL.

Kabak Atölyesi, adanın en renkli mağazası Uğur ve Eda çiftinin kendi emekleri ile hazırladığı ürünlerini seveceksiniz. Eda Kaheda etiketli tamamen el yapımı kıyafetler dikiyor ve zarif takılar tasarlıyor.  Eşi Uğur ile birlikte de kabakların üzerine sanat eserleri çizerek onları lambaya dönüştürüyorlar o kadar çeşitli tasarımlar var ki uçan balondan, kuğuya etnik yada modern hepsini satın almak isteyeceksiniz. Kabak atölyesinde Kredi kartı geçmiyor. Kabak ve kıyafetlerin fiyatları 80 ile 300TL arası.

kabakatolyesi-bozcaada1kırmızı-araba (4)Bozcaada Kitapcısıkırmızı-araba (1)

 

Comments

You Might Also Like