Keşfet

Kız kıza Bir Gün İçin Eğlence Mekanları

15 Mart 2017
how to be single

Her kızın sorunudur. Kız kıza gideceğiz ama ya başımıza bir şey gelirse?

İşte bende bu endişelerinizi ortadan kaldırmak için bu yazıyı hazırlamak istedim. Eğlenmeyi seven biri olarak oldukça sık dışarı çıkıyorum ve çıktığım zaman gecenin tüm saatlerini kullanıyorum. Siz de benim gibi eğlenmeyi seviyorsanız eminim siz de tam müzik güzelleşmişken eve dönmek zorunda kalmaktan nefret ediyorsunuzdur. Özellikle İstanbul’da ister konsere gidin, isterseniz gece kulübüne müzik gece yarısı 2 gibi güzelleşiyor. O anda eve gitmek istemiyorsunuz. Ama biliyorum bu saatler kız başına (bu da ne demekse) dışarda olmak için uygun ve güvenli saatler değil, ama evinize taksi ile dönecekseniz ve eğlenmeye gittiğiniz mekanda güvenliyse saatin hiçbir önemi kalmıyor.

İstanbul’da Kız kıza Nerede Eğlenilir?

costa karakoy eğlence

Karaköy – Costa Karaköy

Karaköy sokakları bu aralar benim için en güvenli bölge… Neden derseniz gelen kitle kültürlü ve belli eğitim kalitesine sahip bir kitle. Burada çok nadir başınıza olumsuz bir şeyler gelir. Ben Taksim’den çok buralarda eğlenmeyi seviyorum. En azından Taksim, Nişantaşı semtlerinde yer alan eğlence mekanları gibi sizi sömürmeye çalışmıyorlar. İster biranızı için ister kokteylinizi. İçtiğinizi ödeyip evinize gidebiliyorsunuz.

Verde’nin hemen yanında yer alan Costa’da bizim kız kıza keyifle eğlendiğimiz bir mekan müzikleri hem Türkçe, hem Yabancı Müzik sevenlere hitap ediyor. Sokak eğlencesi seviyorsanız dışarıya çıkarttıkları stant masalarda rahatlıkla eğlenebiliyorsunuz.

eskici-arkabahce

Taksim – Eskici Arka Bahçe

Tüm Eskici’leri bağrıma basabilir. Hepsini seviyorum ama kendimi en rahat eskici Arka Bahçe’de hissediyorum. Çünkü burada giriş kontrolü yaparak kişileri içeri alıyorlar. Uygun olmayan bir tipi de aldıkları hiç olmadı. Kızlarla eski müziklerle eğlenmek istediğimizde soluğu burada alıyoruz.

mon ange

Karaköy – Mon Ange

Karaköy’de kapılarını açan bu keyifli mekan Mon Ange‘ye kızlar olarak bayılıyoruz. Neden derseniz bir kere harika kokteyl yapıyorlar. İlgi alaka konusunda da herkese eşit davranıyorlar. Gece yarısı acıktığımızda diğer mekanları gibi yemek yok demiyorlar. Bir de müzik süper onun için bazen sadece kokteyl içmeye bile gidiyoruz.

klein2017-03-06 17.55.27

Nişantaşı – Klein

Deep House müzik seven kızlardansanız Klein müziklerini seveceksiniz. Eğlencenin en kaliteli mekanı olan Klein’de kalabalıksanız içeri girişte bazen sorun yaşayabilirsiniz. Çünkü, içeriye aldıkları kitle konusunda çok seçiciler. Bir de burası ünlü simalar tarafından oldukça tercih edilen eğlence mekanlarından gittiğinizde bir ünlü ile karşılaşırsanız şaşırmayın.

Comments

You Might Also Like