Giyin

Kürk Mantolu Madonna

30 Ocak 2016

Kürk montunuz varsa siz de artık bir Madonna olabilirsiniz. Kürk giyinmenin incelikleri ile bir kitap sevgisinin birleştiği bu yazıyı umarım seversiniz.

“Bu akşam anladım ki, bir insan diğer bir insana bazen hayata bağlandığından çok daha kuvvetli bağlarla sarılabilirmiş. Gene bu akşam anladım ki, onu kaybettikten sonra, ben dünyada ancak kof bir ceviz tanesi gibi yuvarlanıp sürüklenebilirim.” Kürk Mantolu Madonna kitabını okuduğumda işe bu satırlar kafama kazındı. Pek çok kazınacak cümle vardı. Ama benim için en özeli bu oldu. Ne zaman kürk bir mont giysem aklıma Sabahattin Ali’nin kitabı aklıma eliyor.

Kürk mont, eski dönemlerde aristokrasinin simgesi, yeni yüzyılda  zenginliğin simgesi oldu. Tabi bu bahsettiklerim gerçek kürkler için geçerli. Sırtımıza zenginlik postunu takmak için hayvanları katlettiğimiz zamanlardı. Şimdilerde de katliamlar var ama eskisi kadar çok değil. Teknoloji gelişti ve tekstil endüstrisi çok fazla kumaşı sentetikten üretebilir hale geldi. Artık lüks algısı da kürk montlardan kalktı. Yeni dönemde ulaşılabilir bir parça… Peki, nasıl bir kürk tercih etmek gerekir. Öncelikle kürk her zaman üzerine giyinen kişiyi birkaç beden büyük gösterdiği için iyi bir kalıp seçimi yapmak gerekir. Kesinlikle bedeninize olmayan bir kürk montu almayın!

Kürk mont seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Öncelikle bedeninize uygun olan bir model tercih etmeniz. Ardından uzunluğu boyunuzu kısa göstermeyecek şekilde olmalı.  Renk konusunda ise saç rengi ve ten renginize yakışan bir renk seçmenizi tavsiye ederim. leopar, zebra gibi desenler baskın olduğundan kürk tercihlerinizde kilonuz fazla ise tercih etmemeniz gerekir. Siyah, beyaz gibi nötr renkler her zaman kombinlemesi kolay ve dolapta temel ihtiyacınız aline gelecektir.

grunge-modasi-zeynep aynalı-gunes-gozlugu kurk-modasi derimod-bot-modelleri topshop-kurk-modelleri mango-aksesuar-modelleri mango-earringcuff mango-kazak

Kazak/Swaters & Küpe/Earring Cuff Mango

Tayt/Leagging Joymiss

Kürk Mont/ Fur Coat Topshop

Asker Botu/Grunge Boot Derimod

 

Comments

You Might Also Like