Dene, Keşfet

Marriot Hotel Şişli’de kişiye özel Hamam keyfi

28 Aralık 2015

Bazı yerler vardır ki eliniz, ayağınız olduğunu size unutturur. İşte o yerlerden biri olan Marriot Hotel Şişli’de sizi keyifli bir hamam etkinliğine davet ediyorum.

Hepimizin ihtiyacıdır. Biraz gevşemek, rahatlamak ve hiçbir şey düşünmemek. Bende bugün bu rahatlığı yaşamak için Marriot Hotel Healt Club Fitness & Spa Salonu’nu seçtim. Dekorasyonu… İçinize huzur dolduran müzikleri ile gerçekten tam bir terapi mekanı olan Marriot Hotel, hem bedeninize hem de ruhunuza hitap ediyor.

Öncelikle otelin içine girer girmez özel olduğunuzu hissediyorsunuz. Alt katına inip muhteşem kapalı yüzme havuzu ve jakuziyi de gördüğünüzde işte cennet burası diyorsunuz.

Marriot Hotel Şişli, Healt Club Fitness & Spa’da kişiye özel hamam ve spa hizmetinin yanında spor salonu hizmeti de sunuluyor. Ama… Şuan benim ilgi alanım ruhumu dinlendirmek olduğu için kendimi hemen hamam bölümüne atıyorum. Hamam bölümünde ilk önce sauna ve buhar banyosunu kullanıyorsunuz. Cildiniz için doğru bir yumuşatma yapmak istiyorsanız, tavsiyem buhar banyosu… Gözeneklerinizi saunadan çok daha etkili açacaktır. 1o dakikalık buhar odasının ardından hamam bölümüne geçiyorsunuz. Burada hamam hizmeti kişiye özel sunuluyor. Sadece siz ve vücudunuzu terapi eden müzik ve masaj uzmanınızlasınız.

Marriot Hotel Şişli Spa’da  göbek taşının üzerinde sizi keyifli bir iki saat bekliyor

Tavanında yıldız ışıklandırması ile büyülü bir atmosfer yaratılan hamam bölümü, küçük ve son derece şık dizayn edilmiş. Osmanlı ihtişamını modern bir çizgi ile sunan Marriot Hotel, burayı misafirlerine özel olarak sunduğu için kapasitesini düşük tutmuş. Hamamı kullanacak misafirler burada kendilerini rahat hissetsinler diye kişiye özel hizmet sunuluyor. 2 saat boyunca masaj, kese ve köpük üçlüsü ile keyifli zaman geçirebiliyorsunuz. Ardından da bakım kürleri ile cildinize yeniliyorsunuz. Ölü ciltten arındıktan sonra benim tercihim bal kürü oldu. 10 dakikalık kür ile cildiniz yumuşacık oluyor. Bu güzel 2 saat sonrası özel ısıtmalı taş koltukta rahatlatıcı bir içecek molası verip, müziğin ritmine veriyorsunuz kendinizi…

Dilersiniz hamam sonrası jakuzide gevşeyip biraz havuzda yüzebilirsiniz. Burayı kullanmak için mayonuzu yanınıza almayı unutmayın.

Marriot Hotel Şişli’de hamam keyfi yaşacaklar yanınıza sadece kendinizi almanız yeterli. Havlu, peştamal, tek kullanımlık iç çamaşırı, bornoz ve terlik gibi ihtiyaçlarınız hepsini veriyorlar. Bir tek yanınıza tarak almanızı tavsiye ederim.


Adres:  Abide-i Hürriyet Cd No:142, Şişli, İstanbul

Telefon: (0212) 375 0100

Comments

You Might Also Like