Keşfet

Mon Ange Karaköy İle Eğlence Lezzet

05 Mart 2017

Karaköy’de kapılarını açalı henüz bir hafta olan Mon Age, Karaköy’e yepyeni bir soluk getiriyor.

Trendi mekanların adresi, Karaköy mahallesi, bu sefer kokteyl, yemek ve eğlence üçlüsünü en iyi şekilde sunan yeni mekan Mon Ange ağırlıyor. Birbirinden şık ve zevkli mekanları ile çekim merkezi olmayı iyi başaran Karaköy’e hızlı bir giriş yapan Mon Ange, eski Gaspar’ın yerine açıldı.

monangeFinn Karaköy’ün hemen yanında yer alan Mon Ange’ın içine girdiğinizde sizi önce gösterişli bir avize karşılıyor. Hemen bar alanın üstüne konumlandırılmış kristallerle süslü bu avize kadar etkileyici bir başka dekorasyon detayı, canlı denizanaları ile süslü tablo görünümünde akvaryum.

Her detay ayrı ayrı düşünülerek tasarlanmış olan mekanın şık bir yemek ve bar alanı bulunuyor. İki katlı mekanın üst katı özel günler ve doğum günü kutlamaları için ideal.

Dekorasyonlarına gösterdikleri özeni mutfaklarına da taşıyan Mon Ange, mutfağını uzun yıllar Amerika’da yaşamış olan ünlü Executice Şef Burçak Ersen’e emanet etmiş. Dünya Mutfağı ağırlıklı menülerinde başlangıçlar, salatalar ve ana yemekler özenle seçilerek, farklı lezzetlerle harmanlanmış.

İlgi çekici bir de bar menüleri bulunan Mon Ange’ın hedefi misafirlerin burada yaşadıkları her anlarında kendilerini mutlu hissetmeleri. Herkesin bildiği kalbe giden yol miden geçer tabiri burada özenle üzerinde durulan detay. Her yemek lezzetlidir ama onun tamamlayıcıları da önemlidir diyen işletmecisi Eyüp Bey, buraya gelen her misafirin Mon Ange menüsünde kendine özel, bir lezzeti keşfedebileceğini söylüyor.

Ben de deneyimlediğimde gerçekten ilgi çekici eşleşmeleri fark ediyorum. Yemek mönülerine gösterdikleri özeni kokteyl menülerinde de gösteren Mon Ange, Karaköy’de lezzetli kokteyller içilecek mekan olmayı da hedefliyor.

Ödüllü baristalarla çalışan mekanın kendilerine özel imza kokteylleri yer alıyor.

Kokteylere Eşlik Eden Özel Bar Mönüsü

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar hizmet verecek Mon Ange’da bir dikkatimi çeken detay, Bar Menüsü. Kokteyl içimini daha keyifli hale getirmeyi hedefleyen mekanın çok yaratıcı bir bar mönüsü bulunuyor. Vişne sos ile birleşmiş Tavuk Ciğer Pate, humus, tarama ve köz patlıcanlı 3’lü Dip A-La Turka, Kızarmış Keçi Peyniri Topları benim favorilerim oldu.

Ara sıcak statüsünde Izgara Ahtapot ve Fırında Midye yine yemek mönüsünde beğendiğim lezzetler arasında yer aldı. Salata sevenler içinde menüsünde Beluga Mercimeği, şampanya ile tatlandırılmış Fırınlanmış Armut, Pancar ve Keçi Peyniri Salatası, özenle hazırlanan Brüksel lahana salatası’da ilginç lezzetler arasında… Ana yemeklerde favorim, hafif ve sağlıklı Kağıtta Otlu Levrek oldu.

monange karaköy

İyi Kokteyl İçin Adres: Mon Ange

Eğlenirken en sevdiğimiz şey iyi müziğin yanında leziz bir kokteyl. Mon Ange’ın özel menüsünde de kendi imzaları olan başarılı kokteyller yer alıyor. Özellikle rakı ile nane ve kavun likörü eşleşmesi Beraber Olsun ilgi çekici, Beraber Olsun kadar ilgi çekici kokteylleri; Shedes of Green, Optimits, Mon Ange Passion vb gibi pek çoğu.

en-iyi-kokteyl-monange-karakoy

Siz de kendinizi özel hissetmek istiyorsanız. Mon Ange’ın büyülü atmosferine kendinizi vermelisiniz. Stresli geçen bir akşamınızı lezziz bir koktey ve soft müzikle bitirmeye ihtiyacınız varsa özellikle işte iş çıkışı tercih edilesi bir mekan Mon Ange. Ama çok hareketi de seviyorum, eğlenmek benim işim diyorsanız saatin 00:00 vurmasını bekleyin. :)

Comments

You Might Also Like