Keşfet

Nişantaşı’nın yeni kahve durağı Gravite Coffee

28 Şubat 2015

Nişantaşı’nın bu aralar popüler mekanları, Topağacı sırasına doluşuyor. Bunlardan en yenisi kahveci Gavite Coffee. Lezzetli kahveleri, organik tatlı ve kurabiyeleri ile bu aralar yeni uğrak mekanım…

Söz konusu kahve olunca ve yeni bir yerde açıldı mı? Kendime engel olamıyorum. Bugün de rotamda kahve kokusunu takip ederek bulduğum yeni 3.dalga kahvecisi Gravite var. İçeri adımınızı attığınız anda evinize girmiş gibi sıcak samimi hissettiğiniz mekanın her yeri ahşap dekore edilmiş. Uzun, herkesin iç içe oturabileceği bir köşesi var. İşte o köşe vazgeçilmeziniz olacak. Sıcaklığı korumak adına mekan sahipleri her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüş. Yerdeki halıdan ışıklandırmaya kadar düşündükleri detaylara hayran kalıyorum. Özellikle barista alanın alçaklığı özellikle düşünülerek tasarlanmış. Gravite Coffee’nin baristası eski bir kimya mühendisi ve tam bir kahve tutkunu… Kahve üzerine sizinle sonsuza kadar sohbet edecek kadarda samimi… Burada en önem verdikleri şeylerden biri kahve sohbetleri.

Gravite Coffee’de kahve demek? Birleştirmek demek!

Kahve yanına eşlik edenlerde sınır yok. Özellikle kahve tatlı ikilisini seven birisi olarak bu detay üzerinde durmak istiyorum. Feriköy pazarından aldıkları ürünlerle şekersiz olarak hazırlanıyor. Tatlı ve tuzlu çeşitlerinin hepsinin lezzeti farklı, özellikle  organik tam buğday unundan hazırladıkları hamurlarıyla yaptıkları böreklerini kesinlikle tatmanız gereken lezzetler listenizde yer alsın. Kahve aromaları; orta ve içimi kolay. Yunanistan’dan gelen kahveleri kullanan mekan iyi kahvenin hep peşinde, demleme kahve konusunda da hassas olan Gravite Coffee’de kahve içebileceğiniz gibi kahve çekirdeği de satın alabiliyorsunuz. Espresso’larda kavrulma ve demleme sürelerine göre değişiyor. Sütün işlenme şekline bile özen gösteren Gravite’de farklı lezzetlerde kahvelerde yer alıyor. Bunlar soğuk kahvelerden Kyoto iced drip, Japenese iced drip, sıcaklarda piccolo latte, red eye.

*Kahve ve atıştırmalıkların yanında çay servisleride var. Türk kahvesi üzerine araştırmalar yapan mekan onuda çok yakında menüsüne ekleyecek bitki çayları üzerinde de araştırma yapan mekan farklı bir lezzet sunmak için hep yaratıcılığın peşinde.


Adres: Teşvikiye Mh., Prof. Dr. Müfide Küley Sk No:45, Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 234 0236
Comments

You Might Also Like