Keşfet

Petra Coffe ile hem sanat hem kahve

19 Eylül 2014

İstanbul’da iyi kahve nerede içilir, kahvenin ala mekanları nereler, kahve tiryakilerinin kahve durakları neresi? Hepsinin cevabı tabi İnternet’te var. Ama deneyip de yaşayarak edinilmiş deneyimlerin tadı bir başka oluyor. Bu deneyimlerimden işime yakınlığı ile beni etkisi altına alan,  yeni lezzetli kahve mekanım Petra Roasting Co ile tanışın.

Gayrettepe’nin ara sokaklarına saklanmış hem sanat, hem de kahve mekanı olan Muse Kolektif Dükkan içinde yer alan Petra’nın bu aralar ismini sık sık duyar olmuşsunuzdur. Kahveleriyle ve dekorasyonuyla çok konuşulan kahveciler listesinde yer alan Petra, Balmumcu ve Gayrettepe arasına konumlanmıştır. Uzun yıllar New York’ta yaşadıktan sonra kahve laboratuvarı açmak için Türkiye’ye dönene Kaan Bergsen’ın yeni yuvası olan Petra, adından da anlaşılacağı gibi bir kahve kavurma mekanı. Hem kahve içip hem de kahveyi eve götürmenin mümkün olduğu hatta biraz abartarak burada gördüğünüz harika dekorasyon ürünlerini de eve götürebileceğiniz bir yer. Sunumları kadehler ve deney tüpleriyle yapılıyor. Kahveleri ise yerli kahve çekirdeklerinden aromalı ve sert olarak hazırlanıyor.

Menüleri ise gelen kahve çekirdeğine göre değişiyor. Değişmeyen kahveler ise klasik latte, cortado gibi kahve çeşitleri. Kahve yanında waffle ve bezenin  bonusu. Sanat! Muse içinde yer alan güncel sergileri gezerek, kütüphanesinden leziz kitapları okuyarak kahve keyfi yaşatan Petra’dan belki hiç çıkmak istemeyeceksiniz.


Adres: Gayrettepe Mh., Hoşsohbet Sokak No:1, Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 356 1053
*Mekan Pazartesi günleri kapalı ve Hafta içi ve sonu  19:00 -19:300 kadar açık.
Comments

You Might Also Like