Dene

Resim yeteneğiniz olmadan resim yapmak mümkün mü?

02 Nisan 2015

Tabi ki de mümkün. Masterpiece etkinliği ile hiç yeteneğiniz olmadan yağlı boya tablosu yapabilirsiniz. Her gün burada, farklı sanat akımlarından doğan tekniklerle ya da ünlü ressamların tablolarının bir benzerini yapabileceğiniz bu renkli aktiviteyi sizlerde deneyin.


Masterpiece İstanbul, Taksim’de stüdyosunu açalı pek bir zaman olmadan ünü aktiviteseverlerin kulağına gitmeye başladı. Benim de çok önce keşfettiğim ama bir türlü fırsat bulup gidemediğim bu sanatsal etkinliği Kız Kıza Gezeli ekibi olarak deneyimledik. Öncelikle gözünüzü korkutmamanız önemli… Çünkü burada amaç keyifli bir 3 saat geçirmek. Fonda hafif bir müzik, bir elinizde fırçanız bir elinizde şarabınız ve karşınızda tuvaliniz ile sadece kendinizi hocanın ritmine bırakmanız yeterli.

15 Kişilik gruplar halinde yapılan yağlı boya workshopunda Masterpiece hocanız eşliğinde her ay takvimlerine eklenen Picasso’dan Monet’e, Miro’dan daha pek çok ünlü ressamın en ünlü yapıtlarını yapma imkanı sunuyor. Kendi yeteneğiniz, bakış açınızı ortaya koyarak  eğlenceli bir gün geçirebileceğiniz burada sanat akımlarını, sanatçıların tarzlarını öğrenebileceksiniz. Bu etkinliğin kişi başı ücreti Hafta içi 50TL, Hafta sonu 75TL. Takvimlerinde yer alan etkinlikleri dışında 10 kişiye kadar özel grup workshopları da veren Masterpiece’de özel etkinliklerde kendi seçtiğiniz tabloyu çalışma imkanı sunuyorlar. Bu şekilde grup fiyatı; Hafta içi 350TL, Hafta sonu 500TL.

Şimdiden söyleyeyim bir kere gittiniz mi? Müdavimi olmanız garanti. :)

Biz bugün Tekne isimli eksperyonist (dışavurumculuk) sanat anlayışı ile yapılmış tabloyu yapmayı öğrendik. Çalışmanın taslak çizimi bizler için hazırlanmıştı. Tek yapmamız gereken fırçanın nasıl tutulacağını öğrenmek ve tuval vuruşlarını bulmak. Her aşamayı hocanız ile birlikte yapıyorsunuz tek tek çalışmalarınıza göz atarak sizleri yönlendiriyor. Yaparken aslında çok da zor bir iş olmadığını görebiliyorsunuz.

Dışavurumcu sanatın amacı, sanatçının duyguları ve iç dünyasını renk, çizgi, düzlem ve kütle aracılığıyla dışavurmasıdır. Bu duyguları daha iyi yansıtabilmek için sanatçı geleneksel kuralların dışına çıkarak gerçeğin biçimini bozma yöntemini kullanır ve sanatçının öznel duygularına dayanmaktadır. Ekspresyonist bir sanat eserini yorumlarken çizgilerin, renklerin kullanımına dikkat edilmelidir. Sivri keskin çizgiler, kırmızı ve tonları öfkeyi ön plana çıkarırken, dairesel oluşumlar, mavi ve tonları daha çok sakinliği vurgular.

istanbulda-resim-kursu

Adres: Asmalımescit Mah. Asmalımescit Cad. No: 7 Kat: 2 Daire: 3 / Beyoğlu İSTANBUL (Mano Burger’ın üsttü)
Telefon: +90 535 725 52 35
Mail: info@studiomasterpiece.com
Comments

You Might Also Like