Giyin, Keşfet

Ucuz Alışverişin Püf Noktaları

25 Ocak 2017

Kış rüzgârı yavaş yavaş üzerimizden çekilirken aklımızda biraz yaz havaları çokça da dolapta hiç kıyafetim kalmadı soruları takılır. Yeni gelen bahar yansımaları ufak ufak rafları girip, indirim haberleri de çıkınıca alış veriş yapma istediğimiz artar.

Evet, mağazalara girdiğimizde indirim yazısı bizi etkiler. Hemen hemen her şeyi satın almak isteriz. İşte bu noktada kendimizi tutmalı ve ihtiyacımıza ve iyi bir yatırım parçası, hangisi olur sorusuna yönelmeliyiz.

Alış verişe çıktığınızda ilk sorunuz, elinize aldığınız ürüne ”ne kadar ihtiyacım var sorusunu sormalısınız”. Ardından da bu ürünü ne kadar çok istiyorum. Biliyorum bazen hiç ihtiyacınız olmaz ama o parçayı dolapta görmek ve sizin olduğunuzu bilmek istersiniz. Bu his, bana da çok fazla

Bu noktada kendimi bir silkeliyorum ve şu cevabı veriyorum. ”Zeynep, güzel asla bitmez. Bugün buna âşık oldun, yarın başka bir parçaya âşık olacaksın. Her güzeli satın almak mümkün değil”. Diyorum sorunu ortadan kaldırıyorum.

Moda endüstrisi hızlı akar. Bir sene sonra ne giyeceğinizi, neyin moda olacağına ünlü moda devleri karar vermiştir. Eğer ki modayı iyi takip ediyorsanız. İndirim sezonlarında gelecek sezona çok kolay yatırım yapabilirsiniz.

stil ikonu

Gelecek Yazın Stil ikonu

Gelecek sezonun İlkbahar –Yaz trendlerinin belirlenmesiyle bu yaz, neler giyeceğimize şimdiden karar vermek çok kolay. Hatta büyük markalarda başlayan indirim fırsatlarıyla kış ve yaz için dolabınızı yenileyebilirsiniz.

modası geçmeyen kıyafetler

Zamansı Parçalara Yatırım

Bu sezon indirimden seçeceğiniz tek bir parçayla ilkbahar ve yaz aylarının stil ikonu olabilirsiniz. Bunu yapmanın sırrı da iyi bir yatırım parçası bulmak. Sezonun popüler moda trendlerinden çok klasiklere yatırım yapmak, sizi hem zamansız bir stil ikonu yapacak hem de dolabınızda hiç eskimeyen bir parçaya sahip olmanızı sağlayacak. Peki, neymiş bu zamansız parçalar? Kesinlikle bayan, erkek hiç fark etmez herkesin dolabında olmazsa olmaz ve günü kurtarıcı; beyaz gömlek, rinsed jean, maskülen kesim siyah ceket, beyaz tshirt, jean short, siyah bluz, siyah stilletto ve küçük siyah elbise kesinlikle olmalıdır. Bu parçalar ne giyeceğinizi bulamadığınızda birbirleriyle iyi bir arkadaş olur ve günü kurtarır.

vucut-tipine-gore-giyinme

Vücudu Göre Giyinme Şekilleri

Herkesin vücut yapısı değişkendir ve moda buna aldırış etmeden yeni sezon trendlerini ortaya çıkarır. Bazıları bizi vezir eder, bazıları ise rezil! İşte rezil statüsüne girmemek için vücudumuzu çok iyi tanımalı ve ona göre giyinmeliyiz. Mesela göbek bölgemiz ve kalça bölgemizde fazlalığımız varsa kesinlikle düşük bel pantolonlar satın almamalıyız. Kısa boyluysak da bedeni kesen kuplardan uzak durmalıyız. Bunlar neler diyecek olursanız ara boy kesimlerdir.

 uygun alışveriş

Ucuz Alışveriş Adresleri

İstanbul’da indirimler kadar güçlü, ucuz alışveriş adresleri de var. Bunlar herkesin bildiği Beyoğlu’nda Terkoz Pasajı, Beyoğlu İş Merkezi ve Semt Pazarları. Haftanın bir günü açılan semt pazarlarından en ünlüsü Beylikdüzü’nde yer alan Beylik Pazarı, burada birden fazla çeşit ve ikinci kalite markaları çok uygun fiyata bulmanız mümkün. Bir de Outlet Alışveriş Merkezleri var. Buralarda sezon ne olursa olsun, indirim uygulaması olan tek adresler; Zeytinburnu Olivyum AVM, Yeşilköy Airport AVM ve Yenibosna’da yer alan Starcity’de; Mango Outlet, Beymen Outlet, Koton Outlet ve Boyner Outlet gibi mağazalardan ucuza alışveriş yapmanız mümkün.

Comments

You Might Also Like