Giyin

Yeni Trend – Jean ve Yine Jean

14 Nisan 2015

Hiç ölmeyen denim kumaş, bu sezon moda tasarımcılarının yıldızı… Geçmiş dönemlerin modası, geleceğin uzay çağı ile birleşen kesimler bazen de bir Western dokunuşlarla bu yaz dolabınız da bu kumaşa çokça yer verin.

Her sezon kendini yenileyerek ve klasikleşmiş parçalarıyla modadan kopmayan jean trendi yaz-kış dolabımızın vazgeçilmez parçası olmuştur. Bir dönem Boy Friands jean modelleri, bir dönem de Denim Ceket’lerle yıldızlığını koruyan denim kumaş, bu sezon moda evlerinin dikkatini daha fazla çekerek moda trendinin merkezine oturuyor. Gucci koleksiyonun ağırlık merkezini denime adarken, Burberry ikonik trenchcoatundan vazgeçerek jean ceketlerle denim tutkusunu ortaya koyuyor. Moda trendleri arasında 70’ler ile 80’lerin baskın ruhu bohem ve western modası da eklenince jean bu iki trende de yakışan önemli kumaş oluyor. Dünya moda markalarından ilham alan hızlı tüketim markaları Zara, Mango ve Koton’da bu modayı fazlasıyla ciddiye alarak koleksiyonlarında önemli bir yer ayırıyor.

Jean parçalarda neler moda?

Kombinleme denklemi kolay olan trendi, en çok skinny jean, tshirt ve blazer ceket üçlüsünden kullanırken boy friend jean ile de bu kombine alternatif uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda şık olmak isterseniz gecen yazdan kışa ve yine bu 2015 yaz modasında popüler olan tek parça tulum ile denim elbiselere yatırım yapmanızı tavsiye ederim. kısa tulum ve elbiselerinizi süet çanta ve amazon sandaletlerle kombinleyerek bu yazın en hipstar kızı da olabilirsiniz.

 

1.Anna Sui 2.Gucci 3.Michael Kors 4.Diesel Black Gold 5.Dolce & Gabanna 6.Gucci 7.Zara 8.Gucci 9.Kenzo 1o.Michael Kors 11.Rag & Bone 12.Diana Von Furstenberg 13.Disel Black Gold 14.Burberry Prorsum 15.Au Jour Le Jour

Comments

You Might Also Like