Giyin, Tanış

Zeynep Tosun ve Jazz yapan kadınları

24 Mart 2015

Zeynep Tosun giderek daha da etkiliyici koleksiyonlar yaratıyor. Bu sene Jazz diyen tasarımcı kadınlarının ruhuna amazonluk, fetişizm ve kabile inancı yerleştirerek karşımıza güçlü, doğayı seven ve kendinden emin kadınlarla çıkıyor.

MBFWI Zeynep Tosun Defilesi

Zeynep Tosun’un tarzını biraz Ricardo Tisci’ye benzetiyorum. O da Givenchy için şık yerine hep güçlü tasarımlar yaParak aykırı olduğunu her koleksiyon gösteriyor. Bence Zeynep’de o kulvarda moda oyununu oynuyor.

Bu sene güçlü siluetler ile kadın karakterlerine daha da beni yenemezsin imajı veren tasarımcı Zeynep Tosun, sanırım gitgide daha da başarılı koleksiyonlara imzalar atacak. Uluslararası arenalarda sergilenecek kadar cesur, iddialı ve her şeyi ile mükemmel bir sunum yapan tasarımcının, bu kış kodları; püskül, kabile desenleri ve transparan üzerine kuruluyor. Jazz ismini verdiği koleksiyonunda 20’li yıllara, dansa ve dans kıyafetlerine gönderme yapsa da benim gözümde toprak kokusunu içine çekmiş, güç kalkanlarını kuşanmış yenilmez bir kahraman imajı veriyor. Houte Coutere seven Zeynep Tosun, bu yılda bu ritüeli bozmuyor. Matematiksel dikiş ve kuplar kullanarak minimal Art-Deko trendine gönderme yapan ama işleme ,tüylerle de fantezi dokunuşlarda sergileyen Jazz koleksiyonu ile bu yıl da MBFWI başarı ile atlatıyor.

 

Comments

You Might Also Like